Küpsiste kasutamise poliitika

Küpsiste kasutamise poliitika (edaspidi poliitika) määratleb küpsiste mõiste ja kirjeldab nende kasutamist  veebilehel ja seoses seal pakutavate teenustega (edaspidi veebileht ja teenused).

Poliitika kirjeldab, milliseid küpsiseid me kasutame, millist teavet me küpsiste abil kogume ja kuidas seda teavet kasutatakse. Samuti seda, millised on võimalused küpsiste kasutamisega nõustuda või sellest keelduda.

Mis on küpsised?

Küpsised on tekstifailides säilitatavad väikesed andmefragmendid, mis salvestatakse teie arvutisse või muusse seadmesse, kui brauser veebilehte laeb. Neid kasutatakse tavaliselt teie isiku ja eelistuste meelde jätmiseks ühekordse külastuse (edaspidi sessiooniküpsised) või korduvate külastuste puhul (edaspidi püsiküpsised).

Sessiooniküpsised on ajutised küpsised, mida kasutatakse teie külastuse ajal, ning mis aeguvad, kui te brauseri sulgete.

Püsiküpsiseid kasutatakse teie eelistuste meelde jätmiseks meie veebilehel ja need säilivad teie lauaarvutis või nutiseadmes isegi pärast brauseri sulgemist või arvuti taaskäivitamist. Need tagavad meie veebilehe külastajatele ja meie teenuste kasutajatele ootuspärase ja tulemusliku kogemuse.

Küpsiseid võib seada veebileht (edaspidi esimese osapoole küpsised) või kolmandad osapooled, näiteks sisutootjad või veebilehele reklaamide või analüüsiteenuste pakkujad (edaspidi kolmanda osapoole küpsised). Need kolmandad osapooled tunnevad teid ära, kui külastate meie veebilehte või teatud teisi veebilehti.

Millist tüüpi küpsiseid me kasutame?

Vajalikud küpsised

Vajalikud küpsised võimaldavad meil pakkuda parimat võimalikku kogemust meie veebilehe külastamisel ja sirvimisel ning selle pakutavate võimaluste kasutamisel. 

Funktsionaalsed küpsised

Funktsionaalsed küpised lubavad meil hallata oma veebilehte ja teenuseid vastavalt külastaja valikutele.

Analüütilised küpsised

Analüütilised küpsised lubavad meil ja kolmandate osapoolte teenustel koguda statistika eesmärgil andmeid selle kohta, kuidas külastajad veebilehte kasutavad. Need küpsised ei sisalda isikuandmeid nagu nimed ja meiliaadressid ning neid kasutatakse selleks, et saaksime parandada oma veebilehe kasutajakogemust.

Millised on teie valikud küpsiste kasutamisel?

Kui teile ei meeldi teatud tüüpi küpsised või küpsised üldse, võite muuta oma brauseri seadeid, et kustutada juba loodud küpsised ja mitte nõustuda uute küpsistega.

NB! Kui te kustutate küpsised või ei nõustu nendega, võib see takistada teie ligipääsu meie veebilehe ja teenuste pakutavatele teatud võimalustele.

Sellel veebilehel kasutatavad küpsised

KategooriaKüpsisKirjeldusKehtivus
Vajalikud küpsisedcookieyes-consentCookieYes seab selle küpsise kasutajate nõusolekueelistuste meeldejätmiseks, et nende eelistusi järgitaks selle saidi järgmistel külastustel. See küpsis ei kogu ega salvesta saidi külastajate kohta isiklikku teavet.1 aasta
Funktsionaalsed küpsisedpll_languagePolylang seab selle küpsise, et jätta meelde kasutaja valitud keel järgmiseks külastuskorraks ja saada keeleteavet, kui see pole muul viisil saadaval.1 aasta
Analüütilised küpsised_ga_*Google Analytics seab selle küpsise, et kokku lugeda ja salvestada veebilehe kasutuskordi.1 aasta, 1 kuu ja 4 päeva
Analüütilised küpsised_gaGoogle Analytics seab selle küpsise, et arvutada külastajate, seansside ja kampaaniate andmeid ning jälgida saidi kasutust analüüsiaruande jaoks. Küpsis salvestab teavet anonüümselt ja määrab unikaalsete külastajate tuvastamiseks juhuslikult genereeritud numbri.1 aasta, 1 kuu ja 4 päeva